Opis inwestycji

W ramach inwestycji „Mickiewicza 3”, w historycznej, trzykondygnacyjnej kamienicy z 1900 roku została całkowicie odtworzona elewacja – pokryto ją oryginalnym kolorem. Wymieniono drzwi i okna – stylizowane na historyczne, w kształcie nawiązującym do oryginału. Drzwi wejściowe wykonano z drewna, z bogato zdobioną ościeżnicą oraz mosiężnymi elementami, dzięki czemu prezentują się niezwykle elegancko. Detale zostały zaprojektowane przez architekta tak, aby mogły przywrócić dawną świetność temu wyjątkowemu budynkowi.

Na klatkach schodowych znajdują się stylowe sztukaterie, a schody zostały całkowicie odrestaurowane. Wystrój części wspólnych budynku obejmuje również stylowe elementy oświetlenia. W pełni odtworzone są również balustrady, dzięki czemu kamienica zachowuje swój przedwojenny urok. Każdy szczegół został dobrany tak, by tworzył wyjątkowo wysmakowaną całość, począwszy od mosiężnych numerków, poprzez dzwonki do drzwi, aż do elementów oświetlenia.

W kamienicy znajduje się 15 stylowych apartamentów, które są idealnym miejscem na kącik do pracy, sypialnię, czy też pokój wypoczynkowy. Mieszkania posiadają charakterystyczne duże okna, dzięki czemu są dobrze doświetlone. Do lokalu można dokupić komórkę lokatorska oraz miejsce parkingowe. 

Dziedziniec wyłożony został kostką brukową, a po bokach zagospodarowano zieleniec z krzewami, otoczony stylowymi ławkami i lampami. Całość tworzy bardzo atrakcyjny widok, pełen ożywionej historii.

Wszystkie instalacje zostały wymienione, zainstalowany został węzeł CO podłączony do miejskiej sieci, co zapewnia komfort, bezpieczeństwo użytkowania i niskie koszty eksploatacyjne.

Wielkim plusem kamienicy jest jej usytuowanie – pomimo, iż znajduje się w sercu miasta, podwórze zapewnia ciszę i spokój od zgiełku ulic. Taka lokalizacja to gwarancja wygodnego dostępu do wszystkich udogodnień centrum miasta, a jednocześnie poczucia intymności i komfortu.